Özgürlük Ruhunuza, Rüzgar Saçlarınıza Karışsın...
7'den 70'e herkesi at binmeye bekliyoruz.

Şehir merkezinin hemen yanındaki cennetiniz Atlıtur Kulübü Tesisleri, 2003 yılında şu an kışlık olarak kullandığımız çiftliğimizde kuruldu. Daha ilk taşın koyulduğu gün hem doğa bize ısındı hem biz doğaya. Sarıyer ilçesindeki Gümüşdere Köyü Ovası’nda, çevresi Belgrad ormanlarıyla çevrili bir oksijen cennetinde olmamız bizi daha çok bağladı yaptığımız işe. Kışın doğanın döngüsüne katılıp ormanın içinde kaybolduk, yazın ise sahil kenarında dinlendik ve domates topladık.

Yazlık çiftliğimiz ise doğanın ve denizin birleştiği Gümüşdere sahilinin hemen bitişiğinde meyve ve sebze bahçelerimizle birlikte yer almakta. Prensibimiz hiç değişmedi, aynı o ilk günkü gibi: Doğanın bir parçası olduğumuzu bilerek onunla uyum içinde yaşamak, onu korumak ve yaşatmak.

Atlıtur Kulübü, doğaya dost malzemelerle kerpiç, taş ve ahşapla kuruldu. Üstündeki her bir ağacı, bitkiyi ve böceği ayrı ayrı sevdik, koruduk. Her mevsim Atlıtur’a kendi güzellikleriyle gelirken, yakalanan anlar en güzeli olmak için yarışıyorlar kendi aralarında. Burada ilkbaharda canlanan doğanın, yazın çiçek kokularının, sonbaharın kızaran yaprakları ile çıtırdayan şöminesi ve kışın bembeyaz manzarasının keyifleri 365 gün boyunca ayrı ayrı yaşanıyor. Kulübümüz uzun zamandır edindiği tecrübelerini siz değerli ziyaretçileri ile paylaşmanın mutluluğunu yaşıyor. Sakin, nezih ve huzur dolu bir ortamda doğa ile baş başa, İstanbul’a bir saat mesafede eğitimli safkan atlarla doğanın ve engin dinginliğin keyfini çıkarın.