1- The Long Shot (2004)

Bir kadın ailesi ve yedi yaşındaki kızı ile, Colorado’dan California’ya taşınmıştır. Kocası kadını ve kızını terkeder. Kadın hayatını yeniden inşa ederken, çiftlik işleri ile uğraşarak kendine bir avunma bulur. Çiftlikte atlarla uğraşırken, en sevdiği atı ile yarışlara katılmaya karar verir.

2-  Misty (1961)

Her yıl Chincoteague itfaiye departmanı vahşi atları ehlileştirmektedir. Paul ve Maureen Beebe, kalplerinde seçtikleri bir vahşi tayı sahiplenmek istemektedirler. Phantom ismini verdikleri ata sahip olmak için para biriktirmeleri gerekmektedir. Bu olaylar gelişirken Phantom’un da, Paul ve Maureen için bir süprizi vardır.

3- In Pursuit Of Honor (1995)

Bir grup süvariye,yüzlerce ordu atının yok edilmesi emri verilir. Verilen direk emre itaatsizlikten, süvari grubu ordu tarafından aranmaktadır. Şimdi kurşunlar sadece atlara karşı değil, başkalarının da karşısında bulunmaktadır.

4- The Horse Boy (2009)

Yazar;  ailesinin otistik çocuklarını, Moğolistandaki bir şamana danışmanlık için götürdükleri hikayeyi belgesel olarak sunuyor. İlginç konusuyla dikkat çeken belgesel, Sundance film festivalinde, Jüri özel ödülüne aday gösterilmiştir.