1- The Killing (1956)

Film erken dönem içinde, Stanley Kubrick sevenler için keyifli anlar sunuyor. Dr. Strangelove tadında olan film, sürreal suç sahneleri ile izleyenler için farklı bir atmosfer yaratıyor. Kubrick çalışmalarını sevenler için, mutlaka izlemeleri gereken filmler arasında yer almaktadır.

 

2- Wall Of Noise (1963)

Joel Tarrant hırslı bir at yetiştiricisidir ve Hollywood’da çalışmaktadır. Matt Rubio’nun işlerini yapmaktadır. Matt Rubio’nun karısı Laura, Joel’in sosyal hayatına farklı bir ifade tarzı getirmektedir. Batı Almanya yapımı olan film, drama türündeki ilginç örneklerden birisidir.

3- The Rocking Horse Winner (1949)

Genç çocuk, Christmas için tahta bir at istemektedir. İstediği  at, dileğiyle birlikte gerçek bir yarış atına dönüşür. Film; drama ve fantazi türündeki ilginç filmlerden birisi olarak, erken dönemden bizi karşılamaktadır.

4- Horseland (2006 –  )

Dört at ve dört at seven genç arkadaş, atlarıyla birlikte maceralara atılmaktadır. Akıllı Collie tarafından yardım edilmiş, kıskanç kedi ve sakar domuzun da bulunduğu bu diyara, Horseland adı verilmiştir. Animasyon türünde olan dizi film, 3 sezon boyunca yayınlanmıştır.