1- Ruffian (2007)

1970’lerde Filly ismindeki bir yarış atının, at yarışlarını domine etmesini anlatan film, akıcı anlatımıyla at severler için keyifli bir atmosfer sunuyor. Çekimlerindeki gerçekçilik, atların kullanımı ve gerçekliğe yaklaşımı ile keyifli bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.

2- Two Bits And Pepper (1995)

Birbirine benzeyen iki arkadaş Katie ve Tyler, suçlu kardeşler Zike ve Spider tarafından kaçırılır. Kaçırılan arkadaşlara yardımcı olmak isteyen atlar, kendi aralarında konuşarak kızların kaçmasına yardımcı olur. Aile filmlerin arasında yer alan film, Home Alone serisini andırmaktadır.

3- Saving Winston (2011)

Genç bir kız, kendini yok eden yaşam tarzından uzaklaşmak için çözümler aramaktadır. Bir gün kurtuluşuna vesile olacak terkedilmiş bir atla karşılaşır. Geçmişinden gelen gölgeler, Tanrıyı bulmasını zorlaştıracak mı? Film akıcı anlatımı ile yaşamdaki sorunların, çözümlerle birlikte yürüdüğünü göstermektedir.

4- The Silver Brumby (1993)

Bir anne, kızına Brumby prensi hakkında hikayeler anlatmaktadır. Brumby kavramı, hikayede vahşi atların yerini almıştır. Bu vahşi atlar, onlarla karşılaşanlara karşı nazik davranırlarmış. Bir gün bir adam, Brumby’lerden birini yakalar ve onu evcilleştirmeye çalışır. Başrollerinde Russel Crowe’ın oynadığı film, güzel bir aile filmi olarak karşımıza çıkmaktadır.