1- Hidalgo (2004)

Başrollerinde Ömer Şerifin’de yer aldığı filmde, tüm zamanların en iyi yarışcısı Frank Hopkins’in macerası büyüleyici bir şekilde işleniyor. Eski günleri geride bırakan Hopkins, arapların en eski ve gizemli yarışına davet edilir. Bu yarışta biniciler, birinci olmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

2- Shergar (1999)

Shergar; I.R.A tarafından kaçırılan efsanevi yarış atının, öksüz bir çocuk tarafından kurtarılmasını konu alıyor. Film gerçek hayattan uyarlanan hikayesiyle, hayata dair farklı bir bakış açısı sunuyor.

3-  All Roads Leads Home (2008)

Film 12 yaşında annesini trafik kazasında kaybeden bir kızın yaşamını konu alıyor. Babası bir yandan annesinin ölümünün sorumluluğunu hissederken, bir taraftan kızını yetiştirmeye çalışıyor. Belle’nin büyük babası, kızını kazada kaybettiğinden beri tuhaf bir adamdır. Belle’nin hayatına giren gizemli at, ailesinin ve Belle’nin hayatını tamamen değiştirecektir.

4-  Horse Sense (1999)

L.A ‘de kuzeninin tedavisinden sonra, ailesi tarafından ceza olarak Michael Woods kuzeni ile çiftlikte yaşamak zorunda bırakılmıştır. Michael Woods şehirli bir genç olarak çiftlik hayatını, kuzeni ve teyzesiyle birlikte deneyimleyecektir.