1- Virginia’s Run (2002)

Virginia 13 bir genç kızdır, babası ve  ablası ile birlikte Nova Scotia’da yaşamaktadır.  Annesi bir at yarışı kazasında 3 sene önce vefat etmiştir. Virginia’nin babası Ford, atları Twister’ı bir komşusuna satmıştır ve kızına da at binmeyi yasaklamıştır. Virginia gizlice at binmeye devam etmektedir. Bir yarış ailesinin ve çevresindeki insanların hayatını tamamen değiştirecektir.

 

2- A Horse For Danny (1995)

Danny akıllı bir genç kızdır. Amcası bir at eğitmenidir ve Danny’de onunla birlikte yaşamaktadır. Danny amcasının bir yarış kazanması gerektiğinin ve isim yapması gerektiğinin farkındadır. Danny yaşının küçüklüğüne aldırmadan, bir yarışa katılacaktır. Bu yarış ise her şey için bir dönüm noktasıdır.

3- Running Free (1999)

Film esaret altında olan arap yarış atının, sevimli bir çocuk tarafından kurtarılmasını konu alıyor. Savaş yıllarında geçen filmde, özgürce sürüsüyle birlikte koşmanın hayalini kuran bir atın hikayesini izliyoruz.

4- The Horsemasters : Follow Your Heart (1954 – 1991)

16 hafta süren binicilik kursunda; genç öğrenciler binicilik ile ilgili detay noktalarını, at bakımını, at ile engel atlamayı, giyinmeyi ve  öğretmenlerinin kontrolünde ava çıkmayı öğrenmektedirler.